Kosmetyki oraz galanteria hotelowa - jak zapewnić komfort swoim gościom?

 

Dlaczego warto oferować kosmetyki i akcesoria hotelowe w swoim obiekcie?

Hotele cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, kiedy turyści szukają bazy noclegowej podczas wakacyjnych wyjazdów. Osoby te, niezależnie od tego czy wybrały aktywny sposób spędzenia urlopu czy relaks i spokój, od wybranych obiektów oczekują przede wszystkim zapewnienia komfortu. Jest to czynnik decydujący o zadowoleniu z wybranego miejsca wypoczynku.

Wszystkie działania, jakie podejmują właściciele obiektów turystycznych mają na celu zagwarantowanie udanego pobytu oraz zachęcenie do powrotu w późniejszym czasie. W czasach, gdy branża turystyczna przeżywa widoczny kryzys związany z pojawieniem się epidemii koronawirusa, wyróżnienie się z ofertą na tle konkurencji może przynieść wymierne korzyści. Również wymogi prawne dotyczące ilości gwiazdek wydawanych przez Urząd Marszałkowski zobowiązują do zaoferowania odwiedzającym dostępu do niezbędnych środków higieny, zaś im wyższa ich jakość, tym większa szansa na lepszą ocenę. Dla przykładu, jednym z wymogów dla wszystkich pokoi w 4 i 5-gwiazdkowych hotelach jest igielnik. Dodatkowo, obowiązkiem dla hoteli o wysokiej renomie jest umieszczenie w łazienkach suszarki do włosów oraz kosza na śmieci.

Oferta hotelu galanteria hotelowa akcesoria do obiektów turystycznych

Jakie więc kosmetyki wybrać, by pokazać potencjalnym gościom, że ich zadowolenie jest na pierwszym miejscu?

Do podstawowych kosmetyków, jakie oferują hotele należą:

zaś w ofercie przeznaczonej dla hoteli luksusowych pojawiają się również:

 • maszynki jednorazowe
 • szczoteczki i pasta do zębów
 • czepek kąpielowy
 • czyścik do butów
 • kapcie hotelowe
 • pianki do golenia
 • patyczki do uszu
 • płatki kosmetyczne
 • grzebień
 • pilniczek
 • oraz wkładki higieniczne

Jakich kosmetyków używać latem?

Obecnie, gdy lato powoli dobiega końca, lecz temperatury wciąż utrzymują się na wysokim poziomie warto przyjrzeć się serii orzeźwiających kosmetyków hotelowych. Dla włosów, które wystawione były na długotrwałe działanie słońca oraz wody morskiej zaleca się stosowanie odżywek. Na skórę, która wskutek ekspozycji na promienie słoneczne wymaga pielęgnacji, idealnym rozwiązaniem będzie użycie odżywczego balsamu. Wśród oferty kosmetyków marki ADA występują linie produktów przeznaczonych na letni wypoczynek.

Należą do nich:

 • seria Hydro Basics, a więc kosmetyki o zapachu morskiej bryzy, zawierające sól morską, która łagodzi zmiany skórne i odbudowuje naskórek.
 • Żele pod prysznic i szampony Be different o intensywnych, owocowych zapachach oraz składnikach nawilżających.
 • oraz kolekcja Naturals, która oparta jest na naturalnych olejkach eterycznych, oliwie z oliwek oraz oleju z nasion słonecznika.

Niezbędną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV i UVB zapewni krem do opalania serii Cocooning z SPF 30, który z łatwością zmieści się w torbie plażowej, zaś po powrocie na rozgrzaną skórę polecamy zastosować regenerujący balsam po opalaniu, zapobiegający przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Kremy i balsamy dla hoteli szampony i płyny do kąpieli do hotelu

Akcesoria hotelowe są zazwyczaj przedmiotami użytku jednorazowego, co stwarza problem w postaci wysokiej ilości odpadów. Całkowicie ekologiczną kolekcją galanterii hotelowej od ADA Cosmetics jest seria Think, Act & Live Responsible, którą bez wątpienia docenią osoby dbające o środowisko naturalne i wybierające jedynie rozwiązania bezpieczne dla przyszłości planety.

Produkty marki, dostępnej w sprzedaży na stronie HigienaCenter.pl, przypisane są do 5 podstawowych systemów dozowania. Zależnie od przeznaczenia, do danego obszaru można wybrać aplikatory o różnym designie oraz parametrach.

W czasach, gdy wielu z Państwa podejmuje swoje decyzje odnośnie wyjazdów urlopowych przy uwzględnieniu zagrożenia epidemicznego, właściciele hoteli wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadzając do swojej oferty wirusobójcze i bakteriobójcze środki dezynfekujące, mające chronić odwiedzających przez drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Dlaczego dezynfekcja w hotelu jest tak ważna?

Zamrożenie gospodarki związane z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa doprowadziło do ogromnych strat w branży turystycznej. W celu uniknięcia powtórzenia tej sytuacji często stosuje się dodatkowy reżim sanitarny, gwarantujący bezpieczny pobyt wszystkim odwiedzającym. Istnieją rozwiązania, które mogą znacząco wpłynąć na zmniejszenia zagrożenia. Zastosowanie bezdotykowych dozowników oraz zamiana suszarek nadmuchowych na ręczniki papierowe okaże się właściwym krokiem w stronę poprawy standardów higieny. Wśród dostępnych produktów o działaniu odkażającym znaleźć można m.in. żele SPIRIT OF TRAVEL, które usuwają mikroorganizmy z powierzchni dłoni, nie doprowadzając do ich przesuszenia. ADA Cosmetics wprowadzając ten środek do swojej oferty wyszła naprzeciw potrzebom branży hotelarskiej, umożliwiając zamontowanie żelu do ściany lub postawieniu w widocznym miejscu np. w recepcji.

Co daje udostępnianie gościom galanterii hotelowej?

Zróżnicowana oferta pozwala dopasować optymalną serię kosmetyków i akcesoriów do wystroju oraz specyfiki danego obiektu. Wśród korzyści, jakie niesie ze sobą dostępność galanterii hotelowej można wymienić łatwość w uzupełnianiu środków. W przeciwieństwie do podstawowej oferty, sprytne systemy dozowania znacząco ograniczą czas pracy personelu oraz zagwarantują, że produktu nigdy nie zabraknie. Ponadto, zdarzają się sytuacje, że goście zagubią swój bagaż na lotnisku i wówczas taki asortyment może okazać się nieoceniony. Galanterie hotelową można również wykorzystać jako upominek dla odwiedzających. Niezależnie od wysokości budżetu, jakim dysponuje obiekt, taki spersonalizowany podarunek na pewno zaskoczy gości i pozostawi po sobie pozytywne doświadczenie. Równie istotnym czynnikiem jest możliwość rozreklamowania swojej marki poprzez umieszczenie logo na oferowanych produktach. Ta stosunkowo niedroga forma marketingu pozwoli wypromować hotel wśród rodziny i znajomych pojawiających się turystów.

Akcesoria dla hoteli produkty do hoteli asortyment hotelowy

Wszystko co trzeba wiedzieć o certyfikacji kosmetyków hotelowych.

Udostępniając asortyment galanteryjny, zwłaszcza, gdy jest on sygnowany hotelowym logo należy pamiętać przede wszystkim o wyborze produktów wysokiej jakości. By mieć pewność, że oferuje się towary o określonym standardzie, warto zapoznać się z normami ich certyfikacji.

Kosmetyki określane jako organiczne muszą w swoim składzie zawierać minimum 95% składników naturalnych, spośród których co najmniej połowa pochodzi z certyfikowanych upraw ekologicznych.

Znak jakości ECARF używany jest w przypadku produktów odpowiednich dla alergików. Otrzymanie takiego certyfikatu jest bezpłatne, ale producenci muszą wykazać swój wkład w poprawę jakości życia alergików, więc jego uzyskanie nie należy do łatwych. Wśród gamy asortymentu ADA Cosmetics, jeden z nich może się pochwalić takim znakiem. DermaCare Sensitive posiada bezzapachową formułę, zawiera w swoim składzie witaminę E, która zapobiega nadmiernemu przesuszaniu skóry.

Oficjalnym oznaczeniem dla ekologicznych produktów pochodzących ze Skandynawii jest Nordic Swan Ecolabel. Promuje on odpowiedzialną produkcję, zgodną z duchem zrównoważonego rozwoju. Certyfikat ten posiada linia Eco Boutique, której produkty są w 95% biodegradowalne, a większość z nich została wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu.

ADA Cosmetics - jedna marka, wiele korzyści.

Podsumowując, jeżeli zdecydują się Państwo na udostępnienie swoim gościom hotelowych kosmetyków oraz galanterii, warto zwrócić uwagę, by produkty były dostosowane do przeznaczenia, charakteryzowały się wysoką jakością oraz ułatwiały pracę personelowi, zaś gościom oferowały większy komfort. Decydując się na współpracę z określoną marką, duża zaletą powinna się okazać stała dostępność środków oraz możliwość skorzystania z atrakcyjnych promocji, które znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym. Ekonomiczne rozwiązania zapewnią także oszczędność, gdyż inteligentne systemy dozowania zapobiegają nadmiernemu zużyciu produktu, co w dłuższej perspektywie zapewni zwrot z inwestycji. Ponadto, marketing w postaci udostępnienia odwiedzającym akcesoriów sygnowanych marką hotelu przyczyni się do ich powrotu w przyszłości, a także rozreklamuje obiekt w zupełnie nowych kanałach odbiorców.

Źródło: Tork