Czyszczenie i dezynfekcja w obiektach sportowych.

 

W jaki sposób wirus wpłynął na sport?

Sport jedną z dziedzin, które w dobie zagrożenia epidemicznego musiały przejść bardzo wiele zmian, aby dostosować się do obecnie panujących warunków. Kibice, bez których trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek rozgrywki musieli tym razem pozostać w domach. W obawie przed zbyt gwałtownym wzrostem liczby zakażeń nowych typem wirusa, trybuny na większości stadionów zostały zamknięte. Wskutek tego, widzowie futbolu, oglądając mecze przed telewizorem doświadczają dosyć apokaliptycznego obrazu pustych konstrukcji stadionów. Dla większości klubów piłkarskich oznacza to jednak niebagatelne straty finansowe, które w kilku przypadkach doprowadziły już do upadku działalności zespołów.W przypadku wielu innych dyscyplin postąpiono podobnie, całkowicie zakazując wstępu lub jedynie częściowo ograniczając ilość uczestników wydarzeń sportowych.

Jak zabezpieczyć sportowców jak unikać zarażenia

Przełożenie największej imprezy sportowej 2020 roku, jaką miały być Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbiły się dużym echem w mediach na całym świecie. W chwili obecnej, przyszłość wielu rozgrywek ligowych w Polsce stoi pod znakiem zapytania. Aktualnego stanu rzeczy nie poprawiają zapewne najbliższe prognozy oraz dodatnie wyniki testów coraz liczniejszej grupy sportowców. Jednak niezależnie od rodzaju obiektu, działania jakie należy podjąć w głównej mierze są uniwersalne i dotyczy przede wszystkim starannego czyszczenia oraz dezynfekcji.

Sposoby dezynfekcji obiektów treningowych

Wszystkim klubom sportowych powinno zależeć na tym samym – zapewnieniu bezpieczeństwa dla swoich zawodników, przedstawicieli sztabu szkoleniowego oraz innych osób związanych z funkcjonowaniem zespołu, którzy mogą być potencjalnym źródłem zakażenia. Oprócz wytycznych Ministerstwa, warto również przygotować własny plan spełnienia wymaganych norm sanitarnych, na wypadek ponownego otwarcia stadionów. Na przykładzie kilku doskonale znanych europejskich klubów piłkarskich warto zwrócić uwagę na wysoki poziom higieny na siłowniach, w szatniach oraz na basenach, z których korzystają sportowcy. Najlepszym rozwiązaniem jest regularne czyszczenie i dezynfekcja tych przestrzeni z pomocą profesjonalnych narzędzi usuwających szkodliwe mikroorganizmy, takie jak generatory ozonu.

Czyszczenie i dezynfekcja dezynfekcja stadionów sportowych

Za pomocą tych produktów można oczyścić otoczenie z wszelkiego rodzaju drobnoustrojów chorobotwórczych, takich jak: bakterie, wirusy, grzyby czy pleśnie. Rozwiązanie to łączy w sobie wysoką skuteczność z wydajnością, która pozwoli spełnić wszystkie normy czystości bez narażania kogokolwiek na wygórowane koszty. O efektywności tej metody dezynfekcji można przeczytać więcej w tym artykule.

Ozonowanie przestrzeni stadionów i boisk

Gruntowne oczyszczanie pomieszczeń za pomocą ozonatorów nie wyeliminuje jednak całkowicie zagrożenia. Aby tak się stało, niezbędne jest przestrzeganie pozostałych środków ostrożności. Częste mycie rąk za pomocą mydła jest najbardziej podstawowym czynnikiem zapobiegawczym. Nieopodal wejść do obiektów udostępnione powinny zostać płyny do dezynfekcji, zaś we wszystkich miejscach, w których zaobserwować można większe natężenie ruchu warto postawić stojak przeznaczony na środki do dezynfekcji.  Dla zachowania wysokiego poziomu higieny niezbędne jest także stałe zaopatrzenie toalet w standardowe środki higieniczne jak papier toaletowy czy ręczniki papierowe. W dobie zagrożenia epidemicznego warto się dodatkowo zdecydować się na zakup dozowników z sensorem, posiadających bezdotykowy system dozowania, gwarantujących, że użytkownik dotknie jedynie fragmentu produktu, który jest dla niego przeznaczony.

Bezpieczeństwo sportowców ozonowanie stadionów

Profesjonalne preparaty o przeznaczeniu bakteriobójczym, wirusobójczym oraz grzybobójczym przy pomocy wygodnego wózka dezynfekującego pomogą w szybki sposób odkazić nawet bardzo duże powierzchnie stadionów. Wraz z szeroką gamą narzędzi oraz środków do oczyszczania otoczenia, jakie oferuje marka BRAVOS można zapewnić stabilność funkcjonowania wielu drużyn sportowych, gwarantując zawodnikom poziom bezpieczeństwa, jakie oczekują.

Źródło: Tork